Srpen 2016

Útěk z reality

26. srpna 2016 v 8:24 | Enie Sedláčková |  Deník
Krásné ráno přeji!
Před pár lety jsem vyloženě čtení knížek nesnášela, bylo to něco, co mě nebavilo, otravovalo a bralo mi to zbytečně čas. Proto jsem se také neskutečně bála maturity a povinné četby. Do střední školy jsem přečetla jen jednu knihu a ta byla od francouzské spisovatelky a byla to kniha pro mladé dívky (znáte to, takové ty *trapné* příběhy náctiletých :D).
Svoji povinnou četbu jsem začala knihou 1984 od Orwella.
Nestačila jsem se divit a knihu jsem přečetla na jeden nádeh. Byla skvělá a nemohla jsem ji odložit.
Samozřejmě mě nebavily úplně všechny knihy z povinné četby, ale u některých jsem se opravdu pozastavila a daly mi nový pohled na svět. Od té doby jsem milovnice knížek. Čtu v každém volném dni a své puberťácké výlety do klubů jsem vyměnila za skleničku vína a knihu.
Nedávno jsem dočetla TY od Caroline Kepnes a byla jsem nadšená. Kniha byla vyprávěná mužem, který vlastně mluví o vás, například "Ty stojíš před oknem a já tě pozoruji z ulice"... Měla jsem z toho husí kůži a knihu jsem shltla za 2-3 dny.
Nyní jsem si vypůjčila její druhou knihu SKRYTÁ TĚLA. Bohužel jsem za knihy utratila spoustu peněz a tak si občas musím půjčit knihu v knihovně :( :D Ale samozřejmě mám raději, když ji vlastním, je to pak úplně jiný pocit.

Takže abych to shrnula. Knihy mi opravdu zlepší náladu, protože utečete realitě, čtete příběh někoho jiného a pokud máte třeba problémy v rodině. Úplně na ně zapomenete. Takto jsem v naprostém klidu zvládla rozchod před asi půl rokem.

Jaká je vaše oblíbená kniha? Můžete mi napsat do komentářů a pokud jste četli knihu od Caroline, ráda si přečtu váš názor! :)
S láskou Enie :*

Pozitivní hudba

23. srpna 2016 v 13:54 | Enie Sedláčková |  Deník
Další z věcí, které vám pomůžou mít dobrou náladu je vaše oblíbená hudba.
Samozřejmě každý z nás má trošku jiný oblíbený styl hudby, pro mě je to převážně hudba, na kterou tancuji.
Někomu třeba zvedne náladu metal-ten také poslouchám, ale musí na to být zrovna nálada-
Já například ráno nedokážu vstát a jít do práce aniž bych si poslechla pár písniček a trošku si u toho nezatancovala.
Hned jdu do práce se skvělou náladou!

Chápu, že někomu se taková hudba líbit nemusí, ale mě většinou naladí do suprové nálady :)
Rozhodně se snažím vyhnout smutným a depresivním písničkám a myslím, že od doby, co takové písničky přepínám je mi mnohem líp.
Jakou hudbu posloucháte vy? Můžete mi hodit dolů do komentů odkaz, ráda poslechnu!
S Láskou Enie <3

Dělejte si radost!

22. srpna 2016 v 21:48 | Enie Sedláčková |  Deník
Moje číslo jedna, jak být šťastná je, že si dělám radost, ať už jde o dražší dárky-a ty jen vyjíměčně- a nebo levné kousky například z aliexpressu.
Momentálně jsem ve stádiu, kdy přestávám kouřit a občas je to těžké, ale postupem času zjišťuji, že si můžu udělat tolikrát radost.
Nemám moc peněz z brigády, ale mám cca 600 kč týdně, když si to rozpočítám, takže každý týden si půlku částky vložím na účet a z toho nakupuji na aliexpressu.
Ovšem to neznamená, že musím utratit vše a nebo nakupovat za draho.
Nakoupila jsem si zde již spoustů náušnic do 20 kč, nějaké obaly na telefon přibližně do 50 kč, ale občas si také koupím něco za větší částku-ovšem pouze v porovnání na této stránce-.
Dnes mi přišly šatičky
Není to každého styl, ale já se do nich zamilovala, bylo zde spoustu druhů.
Tyto mě vyšly na 175 kč. Takto si na ali objednám spoustu věcí, nakonec mi třeba měsíc chodí drobnosti, které stojí 10 kč, ale každý den si dělám radost a třeba jsem na to už i úplně zapomněla.
Navíc my nezadané si musíme dělat radost samy! :)
Co na ně říkáte? Jak si děláte radost vy? Budu moc vděčná za každý váš komentář!!
S láskou Enie